PAPENDRECHT - Op maandag 5 oktober presenteren de informateurs hun bevindingen, om te komen tot een nieuwe coalitie voor Papendrecht. Aansluitend gaat de gemeenteraad hierover in debat.
Op social media worden door onder andere Nikita de Ruiter van de PVV oproepen gedaan om (weer) in groten getale naar het gemeentehuis te komen, maar de gemeente Papendrecht heeft vandaag in een persbericht duidelijk gemaakt dat er maximaal 35 bezoekers welkom zijn.
In de drukbezochte raadsvergadering op 6 juli 2026 was er te veel publiek in de zaal, waardoor mensen staand en vanuit de hal de vergadering hebben bijgewoond. Dat is niet de bedoeling en heeft ertoe geleid dat er een advies is gevraagd aan de brandweer.
Op advies van de brandweer en de Veiligheidsregio geldt een maximale capaciteit voor de raadzaal van 101 personen. Na aftrek van degenen die ambts- of beroepshalve bij de vergadering aanwezig moeten zijn, blijven er 35 beschikbare plaatsen over voor inwoners die graag het debat willen bijwonen.
De beschikbare plaatsen worden op volgorde van binnenkomst bezet. De deuren van de raadzaal gaan open om 18:30 uur. Wanneer de raadzaal vol is, kunnen vanwege de brandveiligheid geen extra bezoekers worden toegelaten. Het is ook niet meer mogelijk om de vergadering staand in de raadzaal of vanuit de hal te volgen.
Verder benadrukt de gemeente dat bezoekers zijn van harte welkom om het debat te volgen, maar nemen hier niet aan deel. Daarom worden bezoekers gevraagd om tijdens de vergadering in stilte te luisteren. Zichtbaar of hoorbaar reageren op het debat is niet toegestaan, zodat de gemeenteraad ongestoord kan vergaderen.
Kunt u niet in de raadzaal aanwezig zijn of is de raadzaal vol? De volledige vergadering is vanaf 19.00 uur live te volgen via de livestream