PAPENDRECHT - Op vrijdag 23 oktober 2026 is het eerste Papendrechtse geboorteboompje uitgereikt aan de trotse ouders van Aubrey Regina. Jan en Sheryl Veronica kozen een magnolia.

Papendrechtse ouders die een baby’tje verwelkomen, kunnen sinds deze maand bij de geboorteaangifte kiezen uit twee cadeaus: een knuffel of een geboorteboompje. Een geboorteboom is een duurzaam aandenken dat meegroeit met het kindje. Jan en Sheryl Veronica hadden de primeur en kozen een magnolia als blijvende herinnering aan de geboorte van hun kindje Aubrey Regina.

"Dat de gemeente met een geboorte een boom rijker wordt, vind ik een mooie gedachte," sprak burgemeester Margreet van Driel eerder over het initiatief. "Bomen die meegroeien met de kinderen en over een aantal jaren Papendrecht groener maken. De ouders hebben nu een keuze voor een geboortecadeau. Naast de boom kunnen zij ook altijd nog kiezen voor de knuffel Ertje."

Voor de uitvoering wordt samengewerkt met De Heerlijkheid van Papendrecht. Daar worden de bomen onderhouden. De geboorteboom kan daar met een tegoedbon op afspraak worden afgehaald.

Meer informatie over de geboorteboompjes kunt u vinden op de website van de gemeente Papendrecht.