PAPENDRECHT - De gemeente Papendrecht heeft vrijdag 9 oktober 2026 stilgestaan bij Coming-out Day. Bij het gemeentehuis werd om 9.30 uur de regenboogvlag gehesen, als teken van steun aan het recht om jezelf te kunnen zijn.
Verplaatst naar vrijdag
Coming-out Day wordt jaarlijks gevierd op 11 oktober. Omdat die datum dit jaar op een zondag valt, week de gemeente uit naar vrijdag 9 oktober. Zo kon het moment plaatsvinden op een werkdag, wanneer het gemeentehuis open is.
Vlag als symbool
De vlag werd gehesen door wethouder Steven van Die, samen met raadslid Carola Libert-Boogaard (PRO). De regenboogvlag staat wereldwijd symbool voor diversiteit, inclusie en gelijkheid.
Met het hijsen onderstreept de gemeente het belang van een samenleving waarin iedereen zich welkom, veilig en geaccepteerd voelt, ongeacht genderidentiteit of seksuele geaardheid.