PAPENDRECHT - Stichting United by Music uit Sliedrecht bestaat twintig jaar en dat wordt in twee weken tijd uitgebreid gevierd in een prachtige spiegeltent op de Markt.
Op donderdag 24 september 2026 was Papendrecht.net uitgenodigd voor de eerste Benefiet Gala Show. Tijdens een smaakvol diner konden de gasten genieten van optredens van vijf verschillende bands. De bandleden zijn talentvolle muzikanten met een verstandelijke beperking. Drie bands bestonden uit bewoners van De Merwebolder uit Sliedrecht, een band met muzikanten uit Limburg en er was zelfs ook een band uit Hongarije overgekomen.
Het was duidelijk te zien dat de muzikanten genoten van het maken van muziek, dat echt een behoorlijk hoog niveau had. Het enthousiasme van de bandleden spatte er vanaf, wat ook weer een uitwerking had op de zaal, waarbij de gasten steeds enthousiaster meezongen en uiteindelijk ook gingen meedansen. Na afloop was er dan ook een groot applaus voor alle muzikanten.
De Benefiet Gala Shows vormen het feestelijke hoogtepunt van twintig jaar waarin muziek, inclusie en persoonlijke groei centraal staan. Beide Benefiet Gala Shows zijn inmiddels al volledig uitverkocht.
Maar de jubileumweken zijn breder dan alleen de gala-avonden. Van zaterdag 19 september tot en met zaterdag 3 oktober 2026 is er in de spiegeltent op de Markt van alles te beleven, van de vroege ochtend tot de late avond en alles in het teken van twintig jaar United by Music.
Zo organiseert United by Music op zaterdag 26 september samen met AV Passaat en muziekvereniging Excelsior een dag vol activiteiten, met onder meer een bike-run, een wandeltocht en veel muziek. Het publiek is welkom om kennis te maken met de deelnemende partijen.
Indrukwekkend Benefiet Gala Show United by Music op de Markt