ALBLASSERDAM - In opdracht van de gemeente Alblasserdam worden binnenkort op twaalf speelplekken alle speeltoestellen verwijderd. Volgens de gemeente voldoen de toestellen niet meer aan de veiligheidseisen. De toestellen komen niet terug en er is voor bewoners geen ruimte meer voor inspraak.
Het gaat om de speelplekken aan de Batavierstraat, Bilderdijkstraat/Kortland, Patrijsstraat, Kamgras, Koningin Wilhelminastraat, Oranjestraat, Parallelweg, Salamander, Touwslagerstraat, Vossestaart en Zeelt. Ook een deel van de speelplek aan de Eksterstraat wordt aangepakt.
Veiligheidseisen
Volgens de gemeente voldoen de twaalf speelplekken niet meer aan de veiligheidseisen. De speeltoestellen en valdempende ondergronden vormen een risico voor spelende kinderen en moeten worden verwijderd.
Er komen geen nieuwe speeltoestellen terug. De locaties worden na het verwijderen van de toestellen zo groen mogelijk ingericht. De terreinen blijven volgens de gemeente wel beschikbaar om bijvoorbeeld te voetballen of tikkertje te spelen.
Inspraak
Opvallend is dat omwonenden niet meer kunnen meepraten over de herinrichting van de twaalf locaties. Volgens de gemeente staan de plannen vast vanwege veiligheid, aansprakelijkheid en het speelruimtebeleidsplan uit 2021.
Binnenkort worden er door de gemeente informatieborden bij de twaalf speelplekken geplaatst. Daarna zal worden gestart met het verwijderen van de toestellen en zullen de locaties worden vergroend. De werkzaamheden duren naar verwachting tot eind 2026.