DORDRECHT - Op 20 november nl. werd in de Zaal van Huis Van Gijn het eerste exemplaar door Femke Hameetman (artistiek directeur van de Dordrechtse Museum Organisatie) overhandigd aan de burgemeester van Dordrecht Nanning Mol.

​Sinds vrijdag ligt het in de winkels: ‘Nieuwe Haven 29 – Het leven van Simon van Gijn en Cornelia Vriesendorp’. Het boek is vernoemd naar het huis in de historische binnenstad van Dordrecht waar het echtpaar Van Gijn vanaf 1864 woonde. Nu, 100 jaar nadat het huis een museum werd, brengt dit nieuwe boek een verrassend persoonlijke kennismaking met de bewoners. Auteur Wyke Sybesma is conservator van het museum en deed dankzij een conservatorenstipedium van het Cultuurfonds onderzoek naar de Van Gijns. Documenten als brieven, notities, huishoudboekjes en menukaarten brengen het huis en haar bewoners tot leven in dit rijk geïllustreerde boek. Aansluitend aan de overhandiging deelde Wyke Sybesma vervolgens een tipje van de sluier in haar presentatie over de snippers aan informatie die zij vond, die leidden tot een beter beeld van de Van Gijns en hun personeel.

Directeur Femke Hameetman: “Met dit nieuwe publieksboek over Huis Van Gijn geven we niet alleen een prachtig cadeau aan de stad, maar ook aan iedereen die nieuwsgierig is naar de geschiedenis van het bijzonderste huismuseum van ons land. Het boek is gebaseerd op zeer gedegen onderzoek en tegelijkertijd zeer toegankelijk geschreven – een uitnodiging aan iedereen om de betekenis van Huis Van Gijn voor Nederland te ontdekken en te koesteren.”


uitgever:             WBOOKS
auteurs:              Wyke Sybesma, Liesbeth van Noortwijk
vormgeving:      Jantijn van den Heuvel
fotografie:          Peter den Ouden, Jorgen M. Snoep